Sirup Mateřídouška a Lípa

Sirup Mateřídouška a Lípa

Cena 80 Kč

330ml

dostupnost: skladem 3 ks

počet kusů:

Tento sirup je vyrobený z kvalitního třtinového cukru, citrónové šťávy a výluhu z květů lípy a mateřídoušky. Kombinace těchto bylin podporuje imunitní systém a má antibakteriální účinky. Příznivě působí i na dýchací systém, na činnost jater i ledvin.

Lípu oceníme při všech potížích s dýcháním, sirup tedy udělá radost u kašle a nachlazení. Pro schopnost Lípy upravit v těle práci s vodou, je vhodné sirup užívat při zavodnění a pocitu zadržované vody v těle. Lípa navíc pomáhá tělu v relaxaci a v klidném spánku. Mateřídouška je antioxidant a také se hodí při všech bakteriálních infekcích, které pomáhá zvládnout. Radost udělá naší imunitě, aby si lépe poradila s tím, co nás zrovna trápí.

Sirup doporučujeme u nemocí souvisejících s oslabením imunity, nachlazením, kašlem, infekcemi i při celkovém vyčerpání.

Složení: třtinový cukr, vodní výluh z mateřídoušky obecné a lípy srdčité 38 %, citrónová šťáva

Objem: 330ml

Vyrábí: Koldokol

V roce 2007 jsme se nastěhovali do pronajatého domku na okraji malé obce Krhov v Bílých Karpatech. Ještě dřív, než jsme domek koupili, se nám podařilo koupit téměř 3 ha pozemků v těsném sousedství s plánem vysadit zde ekologický ovocný sad. Hledali jsme také způsob jak se uživit „z domu“ a jak zužitkovat budoucí úrodu našeho sadu, a proto jsme se rozhodli zkusit vyrobit a prodávat bio džemy.
Zajímá nás zdravá výživa a náš přístup k jídlu se změnil i narozením naší dcerky Mariany. Chtěli jsme proto vyvinout originální recepturu džemu, která by nepoužívala cukr – vznikla tak Bioláda, která je doslazená jablečným koncentrátem a zahuštěná výtažky z mořských řas. Postupně pak přicházely další nápady jak rozšířit sortiment BIO produktů – např. čajové směsi z bylinek, které sbíráme v našich sadech a v okolí. V roce 2012 jsme začali prodávat sirupy a ledové nápoje bez přidaného cukru ZEN.
Do pestré mozaiky činností, kterými se snažíme živit, patří i výroba točené keramiky – čajové servisy, hrníčky, misky, mísy aromalampy ad. Po narození Štěpánka je ale na keramiku stéle méně času a dílna je využitá především pro výrobu šperků. Ke keramice se plánujeme vrátit po skončení rodičovské dovolené.

Každý rok nám přináší nové zkušenosti a otevírají se nám nové obzory. Někdy je pro nás těžké skloubit práci a čas, který věnujeme dětem – „práce z domu“ má své výhody i nevýhody. Naše práce nás ale těší a umožňuje nám žít tak, jak chceme.