Olivový olej s příchutí česneku a chilli

Olivový olej s příchutí česneku a chilli

Cena 139 Kč

250ml

skladem 2 ks

počet kusů:

Prvotřídní extra panennský olivový olej pochází z kláštera AGIA TRIADA (Svatá Trojice) v Akrotiri v oblasti Chania na Krétě. Je lisovaný za studena, z prvního lisu, z jednoho druhu oliv, z jedné oblasti. K tomuto klášteru náleží rozlehlé olivové háje, o které se mniši sami starají a olivy pro lisování tohoto oleje pečlivě vybírají, což mu dodává tu nejvyšší možnou kvalitu, jemnost a nenahraditelnou chuť. Olivy se sbírají ručně a lisují se bezprostředně po sběru. Tímto se získá velmi jemný olej. Olivy pro výrobu tohoto exkluzivního oleje jsou jednodruhové, což je naprosto unikátní. Jedná se o speciální malé zelené olivy Koroneiki.

Má velmi lahodnou chuť, mimořádnou jemnost a nádherně voní. Je to velmi podstatné měřítko kvality. V tomto oleji byly macerovány stroužky českého česneku odrůdy Dukát spolu s chilli papričkami Habanero.

Složení: extra panenský olivový olej, chilli papričky, česnek-macerát

Vyrobeno v České republice.

Objem: 250 ml

Vyrábí: Statek U Veverků

Veverkové žijí v Bohuslavicích již více jak 300 let a po celou dobu této historie se naši předkové živili prací na půdě. Prvním příslušníkem rodu, který se do Bohuslavic přiženil z Dolního Benešova byl Pavel Veverka. Pak následovalo dalších 6 generací zemědělců až do roku 1885. V tomto roce se před Vánoci narodil Jan Veverka, křtěný, protože to bylo v Prusku, jako Johann Wewerka, familiérně jej nazývali Hanys. Byl to dobrý hospodář, který zaváděl nové postupy hospodaření, pěstoval i kmín a zasloužil se o rozvoj gruntu a navýšení výměry půdy. Po válce byl do roku 1948 starostou obce a za socialismu, po založení JZD přišel o všechen movitý majetek a hospodářská zvířata. Z 9. dětí Ludvík, Josef, Františka a Anna pracovali v zemědělství. Karel, syn Josefa Veverka je 9. generace Veverků, která v Bohuslavicích hospodaří na půdě a mění tvář krajiny podle obrazu svého. V současné době obhospodařujeme cca 105 ha převážně vlastní půdy, na které pěstujeme obiloviny, řepku, mák, len, kmín, jetel na osivo a česnek.
V roce 2014 bylo zakoupeno několik objektů bývalého JZD Bohuslavice, tyto byly rekonstruovány a nyní slouží jako rodinný statek. Tímto byla založena nová tradice rozvoje této rodinné farmy.

Ještě by se Vám mohlo líbit

Adžika

Adžika

39 Kč

KOUPIT