Lucuma moučka

Lucuma moučka

Vyberte variantu

počet kusů:

Jemně mletý prášek sušeného plodu Lucuma. Výživné sladké pohlazení z peruánských hor, které zachutná snad každému. Lucuma je peruánské ovoce, které má přezdívky “Dědictví z And” a “Zlato Inků”. Čerstvé chutná božsky, skutečně hedvábně, a ve formě jemného sušeného prášku je jedním z nejzdravějších sladidel. Peruánci jí nadneseně přirovnávají k mateřskému mléku, proto je v Andách tradičně oblíbená u těhotných a kojících žen, dětí i starších lidí, kteří už mnoho nesní, ale potřebují vyživit. 

Tradiční užití, účinky a případný obsah prospěšných látek v superpotravině nejsou schváleny legislativou EU a nesmíme je uvést. Tak jen napovíme, že je lehce stravitelná a přirozeně jemně nasládlá s vanilkovými tóny a nízkým glykemickým indexem. To ji dělá vhodnou také jako sladidlo do pokrmů a nápojů.

Použití: 1–2 lžičky jsou skvělým doplňkem dezertů a smoothies, kterým dodá sametový tón. Zkuste také lžičku lucumy do kakaového nápoje.

Účinné látky:

  • vitaminy B a C
  • minerály železo, zinek, vápník (toho je v denní dávce stejně jako ve sklenici mléka) a další
  • antioxidanty
  • betakaroten
  • sacharidy s velmi nízkým glykemickým indexem
  • bílkoviny

Složení: 100 % Lucuma (bot. Pouteria lucuma)

Země původu: Peru – oblast Andy

Vyrábí: Planet Friendly

JSME PLANET FRIENDLY - skupina přátel milující přírodu a kvalitní potraviny. Spojuje nás společná mise, která vede z Amazonie do našeho moderního světa a zase zpět. Propojuje starodávnou moudrost přírody a zdravý životní styl. Podporuje původní indiánské kmeny, které nám svou přirozeností připomínají, co je ve světě skutečně důležité a jak se s úctou chovat k planetě.
Představujeme lidem superpotraviny plné života, s opravdovým příběhem. Sbírají je naši přátelé, domorodí obyvatelé a členové indiánských kmenů v Peru a Ekvádoru. Potřebují prostředky pro zachování života, který je jim nejbližší, svého domova, jímž je amazonský prales, i Země, domova nás všech. A my, obyvatelé měst, zase vítáme jejich rostlinné poklady, které přispívají k dobré kondici a dlouhověkosti.
Planet Friendly znamená „přátelský k planetě“. Ochranu životního prostředí a zachování biodiverzity vnímáme jako základní odpovědnost nás všech. Proto také dobře vážíme každou cestu na druhý konec světa, zaměřujeme se výhradně na udržitelnou maloprodukci a používáme recyklovatelné a rozložitelné obaly. Když slova v našem názvu přehodíte, vznikne Friendly Planet, tedy „přátelská planeta“. Ta, která nám dává své zdroje ke zdravému, naplněnému životu: vzduch, vodu i blahodárnou potravu pro tělo a duši.