Špaldová celozrnná kolínka bio

Špaldová celozrnná kolínka bio

Cena 46 Kč

400g

dostupnost: skladem 2 ks

počet kusů:

Koldokol nás potěšil svojí kolekcí bio špaldových těstovin a tak z nich přinášíme celou řadu.

Pšenice špalda pochází z Blízkého východu, kde ji pěstovali už před více než devíti tisíci lety. Tradičně se používala a používá v celé Evropě. V Itálii jí například říkají farro a v Německu dinkle. U nás ji známe především díky pražené špaldové kávovině. Špalda se oproti běžné pšenici seté mnohem snadněji rozpouští ve vodě, tím pádem je i lépe stravitelná pro naše tělo. Organismus si z ní bez velké námahy získá vitamíny, minerály a další živiny.

Složení: 100% špalda

Hmotnost: 400g

Vyrábí: Koldokol

V roce 2007 jsme se nastěhovali do pronajatého domku na okraji malé obce Krhov v Bílých Karpatech. Ještě dřív, než jsme domek koupili, se nám podařilo koupit téměř 3 ha pozemků v těsném sousedství s plánem vysadit zde ekologický ovocný sad. Hledali jsme také způsob jak se uživit „z domu“ a jak zužitkovat budoucí úrodu našeho sadu, a proto jsme se rozhodli zkusit vyrobit a prodávat bio džemy.
Zajímá nás zdravá výživa a náš přístup k jídlu se změnil i narozením naší dcerky Mariany. Chtěli jsme proto vyvinout originální recepturu džemu, která by nepoužívala cukr – vznikla tak Bioláda, která je doslazená jablečným koncentrátem a zahuštěná výtažky z mořských řas. Postupně pak přicházely další nápady jak rozšířit sortiment BIO produktů – např. čajové směsi z bylinek, které sbíráme v našich sadech a v okolí. V roce 2012 jsme začali prodávat sirupy a ledové nápoje bez přidaného cukru ZEN.
Do pestré mozaiky činností, kterými se snažíme živit, patří i výroba točené keramiky – čajové servisy, hrníčky, misky, mísy aromalampy ad. Po narození Štěpánka je ale na keramiku stéle méně času a dílna je využitá především pro výrobu šperků. Ke keramice se plánujeme vrátit po skončení rodičovské dovolené.

Každý rok nám přináší nové zkušenosti a otevírají se nám nové obzory. Někdy je pro nás těžké skloubit práci a čas, který věnujeme dětem – „práce z domu“ má své výhody i nevýhody. Naše práce nás ale těší a umožňuje nám žít tak, jak chceme.